با ما تماس بگیرید کاشت ریش - کلینیک همسا

کاشت ریش

کاشت ریش کلینیک همسا

برای دیدن نمونه کار های بیشتر اینجا کلیک کنید

کاشت ریش
روش های کاشت مو که اخیرا خیلی رواج یافته، کاشت ابرو، کاشت ریش و سبیل نیز امکان پذیر شده است؛ اینکار در صورت کم بودن مو و کم پشت بودن مو در این ناحیه ها که  به بیماری و یا ژنتیک رخ داده است، انجام می شود .
روش کاشت ریش به این صورت هست که فولیکول های مو، از بدن خود فرد به قسمت های بدون ریش یا دچار ریزش منتقل می شود؛ سپس روشی مشابه با کاشت مو تحت بی حسی موضعی انجام می شود.
موهایی که در فرآیند کاشت مورد استفاده قرار می گیرند معمولاً از پشت سر گرفته می شوند. در صورت عدم وجود فولیکول سالم و کافی در سر، امکان برداشت فولیکول های مو از سایر قسمت های مناسب بدن نیز وجود دارد.
مزایای کاشت ریش طبیعی
مزایای اصلی کاشت ریش  به شرح زیر هستند:
  • ریش هایی پرپشت، ظاهری قوی به شما می دهند.
  • تحقیقات نشان می دهد که داشتن ریش متراکم می تواند مردان را در ایجاد اعتماد به نفس قوی تر کند.
  • پس از گذشت 1 سال از کاشت ریش طبیعی، ریش کامل و پرپشتی خواهید داشت که به هیچ عنوان قابل تشخیص نیست.
  • پیوند ریش درصد موفقیت بسیار بالایی دارد و نتایج آن موقتی نیستند.
درصد موفقیت کاشت ریش چقدر است؟
باید مراقب باشید که ناحیه کاشت شده را به مدت ۷ تا ۱۴ روز در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید و فعالیت هایی که موجب تعریق آن ناحیه می شود را انجام ندهید.
توصیه نمی شود صورت خود را در 4 روز اول خیس کنید یا برای 2 هفته اصلاح کنید زیرا موجب قرمزی، تورم و پوسته دادن روی هر فولیکول می شود؛ پوسته ها در نهایت خشک می شوند، دچار خارش شده و می ریزند.
به طور کلی می توان گفت ناحیه اهدا کننده که به نام بانک مو نیز شناخته می شود بعد از 7 روز از پیوند ریش به طور کامل بهبود می یابد.
فرآیند کاشت ریش طبیعی با توجه به وسعت ناحیه مورد نظر برای پیوند می تواند حدود 5 تا 8 ساعت طول بکشد و ممکن است چند هفته طول بکشد تا ناحیه ریش به طور کامل بهبود یابد.
ماندگاری کاشت ریش
فولیکول های موی کاشته شده در عرض 4 تا 6 هفته دچار ریزش بر اثر شوک جابجایی می شوند که امری طبیعیست، این فولیکول های پیوند شده در هفته 12 تا 16 دوباره شروع به رشد می کنند و تا پایان عمر فرد به رشد خود ادامه می دهند.
ریش پیوند شده که تقریباً  4 الی 5 ماه پس از کاشت شروع به رشد می کند نتایج مورد انتظار را به مرور نشان می دهد و پس از 1 سال به ظاهر کامل خود می رسد. این ریش بدست آمده در صورت فراهم بودن شرایط به صورت دائمی رشد خواهد کرد.
کاشت ریش چقدر طول می کشد تا بهبود یابد؟
روز بعد از جراحی پیوند ریش، ناحیه اهداکننده بلافاصله پس از درمان دچار خارش و سفتی پوست می شود و روز بعد از جراحی نیز به همین شکل باقی می ماند، همچنین ممکن است در ناحیه تحت درمان احساس بی حسی کنید. پس از 2 روز، پوسته پوسته شدن، قرمزی و تورم را می توان به راحتی در ناحیه ریش و اطراف آن مشاهده کرد، با این حال در این زمان ناراحتی در ناحیه اهداکننده شروع به ناپدید شدن خواهد کرد، اما بی حسی ممکن است ادامه یابد.
در فرآیند بهبودی پس از کاشت ریش، بعد از چهار تا شش روز، تورم شروع به ناپدید شدن می کند و ناحیه گیرنده شروع به بهبود می کند. علاوه بر این پوسته هایی که در ناحیه اهداکننده ایجاد شده اند از بین خواهند رفت و می توانید با ماساژ ملایم در حین شستشوی ریش و سر خود، پوسته باقی مانده را مالش دهید، اما هرگز نباید آن را زمانی که خشک است بکنید.
پس از 10 روز، فولیکول های پیوند شده به طور دائم ثابت می شوند، یعنی احتمال ریزش دائمی آنها از بین می رود. از آنجایی که ناحیه اهداکننده تا این زمان بیش از 70 درصد بهبود یافته است، می توانید به روال روزانه خود بازگردید، با این حال باید از نواحی تحت درمان خود به دقت مراقبت کنید و تمام دستورالعمل های مراقبت های بعدی را به درستی دنبال کنید.


برای دیدن نمونه کار های بیشتر به پیج اینستاگرام ما سر بزنید