با ما تماس بگیرید تکنیک اسکالپ بر روی موی سر و مزایا و معایب آن - کلینیک همسا

تکنیک اسکالپ بر روی موی سر و مزایا و معایب آن

در دنیای امروز، زیبایی و ظاهر بیرونی اهمیت بالایی برای افراد دارد. انسان‌ها از گذشته دور تا به امروز به دنبال راه‌هایی برای بهبود ظاهر خود و افزایش اعتماد به نفس خود بوده‌اند. یکی از مشکلاتی که افراد را درگیر می‌کند، مربوط به مشکلات موی سر است. از مواردی که برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌شود، می‌توان به تکنیک اسکالپ موی سر اشاره کرد.

تکنیک میکرواسکالپ چیست؟

میکرواسکالپ یک فرآیند پیشرفته و هنرمندانه است که به کمک دستگاه‌های خاص برای بهبود موی سر اشخاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این صورت که از تیزکننده‌های میکروسکوپی و مواد رنگی خاصی برای تزریق به لایه بالایی پوست سر استفاده می‌شود. به این ترتیب رنگدانه‌ها را به زیر پوست سر تزریق می کنند تا قسمت‌های خالی را پرمو نشان دهند. میکرواسکالپ از دو واژه میکرو به معنی هاشور زدن و اسکالپ به معنی کف سر می‌باشد.

همچنین مطالعه نمایید: چه افرادی بهترین کاندید کاشت مو هستند؟

مزایای تکنیک میکرواسکالپ

   1.ظاهری طبیعی و واقعی:

یکی از مهم‌ترین مزایای تکنیک میکرواسکالپ، ایجاد ظاهری طبیعی و واقعی برای موهاست. با این روش، موها به طور دقیقی تا حدی که دیده نمی‌شود، بازسازی می‌شود.

   2.تحریک برای رشد مجدد موها:

با تکنیک میکرواسکالپ موهای سر تحریک شده و مجددا شروع به رشد می‌کنند.

   3.عدم وجود هیچ گونه خونریزی:

این تکنیک هیچ گونه خونریزی و دردی از سر فرد جاری نمی‌شود و بسیار کم خطر و راحت است.

   4.پوشش و پرشدن کامل ریشه‌های مو:

این تکنیک قابلیت پوشش کامل ریشه‌های مو را دارد. حتی در مواردی که ریشه های مو به طور طبیعی فراهم نیستند. این تکنیک می‌تواند به افراد کمک کرده تا ظاهری زیباتر با موهایی پرتر داشته باشند.

   5.پوشاندن جای زخم و سوختگی:

با روش اسکالپ می‌توان جای هرگونه زخم و سوختگی را بر روی سر خود پوشانده و از معرض دید پوشاند.

   6.حفظ زمان و هزینه:

تکنیک میکرواسکالپ نیاز به زمان کمتری نسبت به روش‌های دیگر مثل کاشت مو دارد. همچنین هزینه آن به طور قابل توجهی کمتر است.

   7.عدم نیاز به عمل جراحی:

در تکنیک میکرواسکالپ، نیازی به عمل جراحی نیست. این موضوع به افراد امکان می‌دهد تا بدون نگرانی از خطرات جراحی، به بهبود ظاهر خود بپردازند.

   8.کاهش اثرات روانی ریزش مو:

با انجام تکنیک میکرواسکالپ، اثرات روانی مانند احساس ناامنی،استرس و کاهش اعتماد به نفس به حداقل مقدار می‌رساند.

   9.ماندگاری بالا:

ماندگاری تکنیک اسکالپ بسته به نوع پوست سر بین 2 تا 6 سال متغیر است.

معایب تکنیک میکرواسکالپ

   1.هزینه:

میکرواسکالپ یک روش کارآمد است، اما هزینه‌های این فرآیند معمولا بالاست. برای بسیاری از افراد ممکن است این مسئله مهم و ضروری باشد.

   2.خطرات عفونت:

همانند هر جراحی دیگری، احتمال این وجود دارد در موارد نادری عفونت‌هایی در محل تزریق رخ دهد.

   3.بازگشت ناپذیری نتایج:

برخی افراد ممکن است از نتایج نهایی راضی نباشند.این موضوع با توجه به طبیعت دائمی این فرآیند قابل بازنگری نمی‌باشد.

   4.حساسیت و آلرژی:

در تعدادی افراد ممکن است حساسیت یا آلرژی وجود داشته باشد که باعث عوارض جانبی مختلفی می‌شود.

   5.نیاز به مراقبت مداوم:

باید سعی شود در هنگام شستشو فشار زیادی به سر وارد نکرده و از محصولات مراقبتی مرغوب استفاده کرده و مراقبت ویژه ای از آن به عمل آورد.

 

تکنیک میکرواسکالپ برای چه افرادی مناسب است؟

   1.افراد با ریزش مو:

میکرواسکالپ برای افراد با ریزش موی ناحیه‌ای و طاسی زیاد که بانک مو ضعیفی دارند و نمی‌توانند کاشت مو انجام دهند مناسب است.

   2.افراد با موهای نازک و ریشه‌های ضعیف:

اگر موهای شما بسیار نازک یا در ساقه‌های مو کم پشت هستند، میکرواسکالپ می‌تواند به شما کمک کند تا یک ظاهر طبیعی و پرتراکم داشته باشید.

   3.افراد با بیماری‌های مرتبط با مو:

افرادی که دچار سوختگی و بیماری‌های مختلف پوستی مانند آلوپسیا (ریزش کامل یا جزیی) شده‌اند و موهای خود را از دست داده و قصد پوشاندن ناحیه مورد را نظر دارند.

   4.افرادی با اصلاح موی زیاد:

افرادی که به دلیل اصلاح‌های زیاد دچار مشکلات ریزش مو و رویش کم در موهای خود شده‌اند، میکرواسکالپ یک راه حل دائمی برای آنها است.

ماندگاری تکنیک میکرواسکالپ چقدر است؟

در این روش ماندگاری معمولا به عوامل مختلفی بستگی دارد و تکنیک اسکالپ را نمی‌توان به صورت ثابت و یکنواخت برای همه افراد تعیین کرد. ماندگاری این تکنیک به عوامل زیر بستگی

دارد:

   1.نوع و رنگ پوست:

از آنجایی که پوست هر فرد ساختار متنوعی دارد، هر نوع از پوست میزان رنگ‌پذیری و تقسیم سلولی متفاوتی دارد و این عوامل در ماندگاری رنگ موثر است.

   2.فعالیت‌های روزانه:

فعالیت‌های هر شخص می‌توانند بر ماندگاری نتایج تاثیر بگذارد.شستن به موقع سر، استفاده از شامپو و جلوگیری از آسیب دیدن موها می‌تواند نتایج را برای طولانی مدت حفظ کند.

   3.مراقبت‌های بعد از عمل:

مراقبت‌های درست بعد از انجام تکنیک میکرواسکالپ نقش زیادی در ماندگاری نتایج دارد. توجه شود که پس از عملیات، از آفتاب گرفتن خودداری کرده و از محصولات بهداشتی مناسبی استفاده شود.

   4.مواد و رنگ مورد استفاده:

مواد و رنگ‌هایی که در فرآیند اسکالپ استفاده می‌شود تاثیر بسزایی در ماندگاری نتایج دارند. استفاده از مواد باکیفیت و مطابق با استاندارهای بهداشتی می‌توانند نتایج را بهبود بخشند.

   5.فناوری و مهارت متخصص:

مهارت و تجربه فنی متخصص اسکالپ در اجرای روش و استفاده از تکنولوژی‌های جدید به ماندگاری نتایج کمک زیادی می‌کند.

   6.دوران قائدگی و بارداری در خانم‌ها:

در خانم‌های باردار بهتر است این کار را به ماه پنجم به بعد بارداری خود موکول کنید. همچنین در دوران قائدگی رنگ پذیری پوست کم‌تر بوده و بهتر است در بقیه روزهای هفته این تکنیک انجام شود.

مراقبت‌های بعد از میکرو اسکالپ

   1.اجتناب از آب و شامپو:

بعد از انجام اسکالپ موی سر، در روز اول نباید سر خود را بشویید. بعد از آن باید از شامپوها و مواد خاصی که متخصص توصیه می‌کند، استفاده کنید تا از لایه میکروپیگمنتیشن محفاظت کنید.

   2.اجتناب از آفتاب گرفتن:

حتما سعی شود تا مدت زمان یک هفته بعد از اسکالپ، از آفتاب گرفتن و قرارگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. اگر بیرون رفتید از کلاه یا شال به عنوان محافظ استفاده کنید.

   3.اجتناب از تماس با آب دریا و استخر:

به مدت حداقل یک ماه پس از انجام اسکالپ، از ورود به استخر و دریا خودداری کنید. آب شور دریا و حاوی مواد شیمیایی در استخرها می‌تواند به میکروپیگمنتیشن آسیب بزند.

   4.اجتناب از تماس با مواد شیمیایی:

از محصولات مراقبت از مو که حاوی مواد شیمیایی یا الکل هستند خودداری کنید. این مواد ممکن است نتیجه کار را ضعیف کنند.

   5.چرب نگه داشتن محل میکرواسکالپ با کرم معتبر:

سعی کنید محل میکروپیگمنتیشن شده را تا یک هفته با کرم‌های مخصوص و ویتامین A چرب و مربوط نگه دارید.

   6.اجتناب از خراشیدن و ماساژ به پوست سر:

بعد از انجام تکنیک اسکالپ، از ماساژ دادن یا خراشیدن به سر خود خودداری کنید. چون ممکن است نتایج را تحت تاثیر خود قرار دهد.

تکنیک اسکالپ به عنوان یک روش نوین و کارآمد برای بهبود ظاهر و موی سر افراد است. این روش علاوه بر اینکه به افراد ظاهر طبیعی و واقعی می بخشد، به آنها اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد. همچنین با کاهش هزینه و زمان برای بسیاری افراد به یک راه‌حل مناسب برای مشکلات مربوط به موی سر برگزیده شده است. کلینیک کاشت مو همسا با استفاده از جدیدترین روش‌ها و تکنولوژی‌ها تکنیک میکرواسکالپ را بر روی سر فرد پیادی‌سازی می‌کند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *